sobota 28. května 2011

Nokia 6300 - návod na rozebrání mobilu a výměnu displeje

Jelikož se 6300 nemůže srovnávat s Nokií 6230, aspoň co se týče spolehlivosti, může se hodit návod na demontáž jednotlivých dílů a výměnu displeje.

Jediné vybavení, které k tomu budeme potřebovat, je šroubovák a bit s hvězdičkou o velikosti T6 (koupíte za pár korun v každém slušném železářství) + několik málo minut času. Předtím si přečtěte upozornění na konci článku.


Pro začátek tedy můžeme přístroj vypnout ;-) a vyndat baterku, SIM kartu (plíšek nechat nezacvaknutý) a paměťovou kartu (z boku).

Ještě je potřeba vyšroubovat dva na obrázku označené šroubky ve spodní části přístroje. Pozn.: samolepky jsou lehce cenzurovány (jste pašák pane Picnik! :).


 Pak by mělo být možné zvednout nejdřív spodní část předního krytu a pomalu ho celý odstranit.


Další čtyři šroubky drží kovový rámeček kolem displeje. Po jejich vyjmutí už nic nedrží vnitřnosti ani v zadním krytu, tak toho využijme.


Červeně označený plíšek se musí odstranit, pokud chcete odpojit displej.


Před vyjmutím rámečku je třeba přizvednout packy (1) po obou jeho stranách, aby se uvolnil a šel pak jednoduše sundat (2).


Tím přestal držet displej na místě a ten tak můžeme přes konektor na druhém konci placatého kabelu snadno odpojit od zbytku elektroniky a nahradit jiným.


Opačným postupem pak zase složíme všechno dohromady. Než to ale uděláme, můžeme si všimnout, kolik hnoje se stačilo v útrobách přístroje nashromáždit za dobu používání a případně ho hadříkem a štětečkem nebo jemným kartáčkem oddělit od jednotlivých částí telefonu.


Informace o Nokii 6300, tapety, schémata, hry atd.:

Článek o tom, jak vybírat šroubováky:
http://hobby.idnes.cz/dvanact-sroubovaku-ktere-by-vam-nemely-chybet-v-domacnosti-pom-/hobby-dilna.asp?c=A110505_155720_hobby-dilna_bma


PS: v případě Nokie 6303 je postup vlastně úplně stejný. Jen přední kryt se sundavá o něco hůře. Stačí ale plastová kartička (např. stará telefonní karta, neplatná kartička pojišťovny, ...), která se nasune do mezery pod krytem (stačí ho trochu přizvednout nehtem) a pak se s ní objede kolem dokola spodní části krytu a ten "vyskočí".

Přístroj rozebírejte jen pokud už není v záruce (hrozí porušení záručních podmínek) a až po zazálohování veškerých dat, které se v přístroji nacházejí. Poškozením součástek o ně můžete přijít.
Všechny úkony, které provedete, jsou na vlastní nebezpečí a za případné škody nesete zodpovědnost jen vy sami. Pokud si něčím nejste jistí, zeptejte se.


Přidat.eu záložku