sobota 10. října 2009

Výuka angličtiny na webu

Z českých webů využívám dvou bezplatných služeb na výuku angličtiny.

První je dostupná na serveru lide.cz v sekci "Výuka".
Nejdřív je možné projít vstupním testem (pokud nejste úplný začátečník) a tím byste se měli vyhnout zbytečnému opakování toho, co už umíte. Pak můžete spustit samotnou výuku a postupovat k dalším a dalším lekcím. Lekce tvoří převážně praktická cvičení jdoucí lineárně za sebou a je jich opravdu úctyhodné množství. Od poslechu a doplňování, přes spojování dvojic, až po křížovky atd.
Kromě angličtiny tu taky najdete Němčinu, Francouzštinu, Španělštinu a Italštinu. Všechny tyto jazykové kurzy jsou zdarma (od LANGMastera), Ruština už je placená.
http://vyuka.lide.cz/

Druhým serverem je helpforenglish.cz
Propracovaný web s mnoha funkcemi a velice kvalitním obsahem rozděleným do kategorií. Více teorie, podrobné vysvětlení gramatiky (v jakých situacích se používá ten který výraz apod.), soutěže, testy, procvičování slovíček, ...
Každé téma je přidané jako nový článek s označením obtížnosti. Při dvojkliku na nějaké slovo se server pokusí najít jeho český překlad v interním slovníku. Často je možné nechat si slovo přehrát v podání Američana nebo Brita. Na webu je i skvělá tabulka nepravidelných sloves v pdf, které jsou rozdělené do skupin podle změn. Zkrátka nepostradatelný zdroj informací.
http://www.helpforenglish.cz/

Pro rychlé hledání slovíček nebo frází používám samozřejmě http://slovnik.cz/ nebo Google překladač.

Přidat.eu záložku

2 komentáře:

  1. Jestli můžu přidat další tip kde se učit online, tak bych ještě přidala své stránky: http://www.anglictina-zdarma.superko.com/ - zde si lidé můžou stáhnout 5ti hodinový audio kurz zdarma
    a samozřejmě moje nejoblíbenější, které můžu každému vřele doporučit www.eslpod.com

    OdpovědětVymazat

Zbytečně vulgární komentáře a spam nebudou tolerovány.